Zabudowywanie wanny krok po kroku

Zabudowywanie wanny krok po kroku

Zabudowanie wanny to decyzja, którą warto podjąć z kilku względów. Są nimi po pierwsze powody estetyczne. Obudowy wanien maskują elementy instalacji kanalizacyjnej i atrakcyjnie się prezentują. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań i materiałów wykończeniowych pozwala na tworzenie dowolnych wizualizacji łazienek. Funkcjonalność zabudów polega także na tym, że stanowią one dodatkową powierzchnię, którą przeznaczyć można na przechowywanie akcesoriów łazienkowych. 

Montaż gotowej obudowy

Po podjęciu decyzji o zabudowaniu wanny w wykańczanej przez nas łazience, należy zastanowić się nad wariantem obudowy. Wyboru dokonać możemy między zakupem i montażem gotowej obudowy wanny a samodzielnym wykonaniem obudowy niestandardowej. W pierwszym przypadku, w ofercie sklepu z armaturą łazienkową wyszukamy dopasowaną do wymiarów wanny osłonę, taką jak wanna akrylowa w kształcie: okrągłym, prostokątnym, czy asymetryczna. Montaż gotowej obudowy nie należy do skomplikowanych. Po umieszczeniu na stelażu z nóżkami i wypoziomowaniu wanny podłączamy do niej system odpływowo-przelewowy, aby na koniec umocować na niej za pomocą specjalnych uchwytów lub zatrzasków gotową obudowę.

Jak samodzielnie zabudować wannę?

Jeśli postawimy na samodzielne wykonanie obudowy wanny, musimy wybrać odpowiedni materiał wykończeniowy. Możliwości mamy trzy-zabudowanie wanny: płytami karton gipsowymi, betonem lub styropianem. Jak wygląda samodzielne wykonanie zabudowy w najpopularniejszym wariancie? Zabudowanie wanny z płyt g-k przeprowadzimy w kilku etapach. Pierwszy z nich to obrysowanie zamocowanej i wypoziomowanej wanny liniami wzdłuż brzegów, gdzie montowane będą profile. Drugi krok stanowi montaż stelaża z dociętych do odpowiednich do rozmiarów profili. Następnie do wykonanego rusztu zamocowujemy również przycięte uprzednio płyty karton gipsowe. Etap finalny to zagruntowanie i zaszpachlowanie łączeń płyt i całej zabudowy wanny. Przygotowaną w ten sposób zabudowę wykończyć można m.in. płytkami ceramicznymi.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl