Z jakich elementów składają się zestawy natryskowe?

Z jakich elementów składają się zestawy natryskowe?

Zaprojektowanie wymarzonej łazienki to niełatwe zadanie. Wybór armatury potrafi przysporzyć mnóstwo stresu. Na rynku dostępnych jest jednak wiele wygodnych rozwiązań, które sprawdzą się w każdych, nawet najbardziej nowatorskich wnętrzach.

Zestaw natryskowy a system natryskowy – różnice

Jeszcze do niedawna pojęcia te traktowane były zamiennie, co jest jednak błędem. Podstawową różnicą między zestawem natryskowym a systemem jest obecność baterii, która znajduje się w standardzie systemu natryskowego, przez co jest bardziej rozbudowany. Zazwyczaj, poza słuchawką prysznicową lub głowicą natryskową, zawiera także dysze do hydromasażu, które świetnie sprawdzą się w domowym SPA.

Znajdująca się w standardzie systemu natryskowego bateria do wanny może łączyć tradycyjność z nowoczesnością. W naszej ofercie znajdują się baterie sprawdzające się w różnego rodzaju warunkach. Oferujemy baterie ścienne – w tym baterie podtynkowe i natynkowe – oraz baterie wolnostojące charakteryzujące się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zapewniające współczesny design.

Zestaw natryskowy to rozwiązanie dla osób, którym zależy na odnowieniu wnętrza, przy jednoczesnym zachowaniu tradycyjnej baterii. W jego skład wchodzą:

  • słuchawka prysznicowa,
  • wąż zasilający,
  • głowica prysznica wraz z uchwytem słuchawki, najczęściej w formie drążka.

Istnieje również możliwość zakupu zestawu natryskowego z deszczownicą, która daje mniejszą kontrolę nad strumieniem wody, ale jednocześnie gwarantuje większą powierzchnię jej spływania. Wybór zestawu zależy od osobistych preferencji i potrzeb, a także końcowej estetyki, w której ma zostać utrzymana łazienka.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii do wanny?

Decydując się na zakup systemu natryskowego z baterią, warto zwrócić uwagę na sposób montażu. Baterie montowane na ścianie to najbardziej popularny rodzaj baterii do wanny. Tradycyjne baterie ścienne montowane na zewnętrznej części ściany to ponadczasowe rozwiązanie, które sprawdzi się we wszystkich rodzajach wnętrz. Z kolei konstrukcja baterii ukryta pod tynkiem zmienia wygląd wnętrza i daje znacznie większe możliwości aranżacyjne. W bardziej przestronnych łazienkach mogą się zaś sprawdzić baterie wolnostojące.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl