Wanna czy prysznic - co wybrać?

Wanna czy prysznic - co wybrać?

Wybór pomiędzy wanną a prysznicem to trudne pytanie, z którym boryka się każda osoba będąca na etapie urządzania nowo kupionego mieszkania. Z perspektywy ekologii, znacznie lepszym dla środowiska rozwiązaniem jest korzystanie z prysznica, jednak równocześnie prawdopodobnie każdy marzy o gorących kąpielach w dużej wannie, niczym te przedstawione na kadrach hollywoodzkich filmów. Kompromisem może być więc zamontowanie obu rozwiązań, jednak nie każda łazienka posiada wystarczającą ilość miejsca na takie kombinacje.

 

Wanna i prysznic - wady i zalety

 

Wybór pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami zależy od potrzeb i preferencji użytkownika. Jeśli chodzi o wannę łazienkową, jej dużą zaletą jest możliwość zażywania w niej relaksujących kąpieli, którym nierzadko towarzyszyć może czytanie ulubionej lektury oraz słuchanie wyciszającej muzyki. Ponadto, po dodaniu do gorącej wody ziół, czy olejków, uzyskać można doskonałą alternatywę dla kuracji leczniczych oraz regeneracyjnych oferowanych przez każde SPA. Wanna jest też niezwykle  praktycznym rozwiązaniem podczas pielęgnacji małych dzieci - oprócz możliwości zadbania o higienę, stanowi jednocześnie doskonałe miejsce do zabawy.

 

Zwolennicy prysznica podkreślają jego proekologiczne walory, jednak badania dowodzą, że oszczędność wody wynikająca z jego używania uzależniona jest od czasu, który spędzamy pod natryskiem oraz poziomu jego przepływu! Oznacza to, że niektóre modele potrafią generować jeszcze większe zapotrzebowanie na wodę, niż odgórnie obwiniana za to kąpiel we wannie. Na korzyść prysznica przemawiają coraz częściej spotykane EKO rozwiązania wplecione w jego konstrukcję. Wśród nich wskazać można baterie z blokadami umożliwiającymi kontrolę siły strumienia, a także modele termostatyczne. Drugi z wymienionych typów charakteryzuje się mieszaniem ciepłej i zimnej wody, co pozwala na natychmiastowe uzyskanie jej odpowiedniej temperatury, bez konieczności ręcznej regulacji, która zazwyczaj przyczynia się do generowania dużych strat czystej wody.

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl