Stelaże WC. Charakterystyka konstrukcji

Stelaże WC. Charakterystyka konstrukcji

Podtynkowe stelaże WC są obecnie jednymi z najczęściej wybieranych, głównie ze względu na możliwość ukrycia ich za kafelkami. WC jest przez to bardziej estetyczne, a także dużo łatwiejsze do utrzymywania w czystości. Podtynkowe stelaże WC stwarzają także większe możliwości w zakresie zaaranżowania przestrzeni łazienki. Sprawdź, czym charakteryzuje się ich konstrukcja i na co zwracać uwagę, podczas zakupu.

Z czego składają się podtynkowe stelaże WC?

Podtynkowe stelaże WC składają się przede wszystkim z nośnej, metalowej ramy z kształtowników. Rama ta wyprodukowana jest ze stali, a następnie cynkowana lub lakierowana proszkowo, dlatego też jest odporna na rdzę oraz korozję. Posiada od czterech do siedmiu punktów mocowania. Do ramy mocuje się elementy montażowe oraz śruby, służące do zawieszenia WC. W zestawie z podtynkowym stelażem WC znajdziesz także zbiornik spłukujący i komplet przyłączy. Bardzo ważne jest, aby do stelażu podtynkowego wybrać odpowiednią muszlę klozetową. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju muszli do spłuczek podtynkowych od najlepszych producentów armatury.

Czym charakteryzuje się zbiornik spłukujący w podtynkowych stelażach WC?

Kolejną cechą, wyróżniającą podtynkowe stelaże WC, jest charakterystyczny zbiornik spłukujący, pokryty warstwą styropianu. Dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu, na zewnętrznych ściankach spłuczki nie gromadzi się para wodna. Co więcej, styropian skutecznie wytłumia odgłosy, towarzyszące napełnianiu się zbiornika wodą, co zmniejsza hałas w łazience. Omawiany typ stelaży jest także dużo bardziej estetyczny od natynkowych, gdyż po ich  zabudowaniu spłuczki do WC oraz przewody doprowadzające wodę i odprowadzające ścieki pozostają niewidoczne pod kafelkami. Jeśli zawory w spłuczce ulegną uszkodzeniu, będzie można je wyjąć poprzez otwór rewizyjny, położony pod przyciskiem spłukującym.

Na zwracać uwagę podczas zakupu stelażu podtynkowego?

Podczas zakupu stelażu podtynkowego warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Jeśli WC ma być zamontowane pod oknem, lepszy będzie stelaż niższy. Pamiętać należy, że w przypadku stelaża o wysokości do 90 cm deska sedesowa będzie zasłaniać przycisk na przedniej ścianie. Jeśli stelaż ma być całkowicie ukryty w ścianie, wybierz jak najpłytszy model, jeśli nad nim znaleźć ma się półka, wybierz głębszy. Zwróć także uwagę na to, czy w stelażu przewidziano dostatecznie dużą liczbę punktów mocowania i z której strony znajduje się doprowadzenie wody. Spłuczka powinna być jednoczęściowa, nie klejona, ze styropianową izolacją – wówczas z pewnością nie będzie przeciekać. Zweryfikuj także, czy dostęp do mechanizmu spłukującego nie jest utrudniony.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl