Spłuczki do WC. Przegląd rozwiązań

Spłuczki do WC. Przegląd rozwiązań

Wyposażenie do łazienki powinno być nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. Zasadnicze znaczenie mają spłuczki do WC. Wymienia się ich różne rodzaje. Najbardziej oszczędne są podtynkowe. Określone produkty prezentują się bardzo korzystnie i zapewniają dużą oszczędność wody, jednak  najpopularniejsze pozostają dolno- i górnopłuki oraz spłuczki w kompakcie WC.

Podstawowe informacje o rozwiązaniu określanym jako dolno i górnopłuk

Taka spłuczka instalowana jest łącznie z miską sedesową. Jest bardzo łatwa w instalacji. Warto podkreślić, że miska i  zbiornik nie muszą pochodzić od jednego producenta. Produkty są lekkie, tanie i wytwarzane z tworzywa sztucznego. Górnopłuk montowany jest wysoko na ścianie, natomiast dolnopłuki mocowane są za miską sedesową. Określone komponenty mogą być wytworzone z ceramiki.

Co warto wiedzieć na temat spłuczki w kompakcie WC?

Jest to produkt wyróżniający się jednolitą stylistyką, a ponadto instalacja jest łatwa, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej ceny. Rozwiązanie umożliwia użycie przycisku dwudzielnego, który wpływa na dużą oszczędność wody. Jednakże zestaw ma duże gabaryty , co za tym idzie - zajmują dużo miejsca w łazience.

Charakterystyka spłuczki podtynkowej

Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ produkt charakteryzuje się niewielkim rozmiarem i stanowi bardzo dyskretny element, gdyż znajduje się pod tynkiem w ścianie. W tym przypadku trzeba dokupić przycisk spłukujący, który jest widoczny na ścianie. Wykonano go najczęściej ze stali lub chromu. Montaż spłuczki podtynkowej jest dość skomplikowany - wówczas pomieszczenie wymaga remontu. Spłuczki zabudowane instalowane są metodą zabudowy na mokro bądź w stelażu podtynkowym.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl