Rodzaje baterii łazienkowych

Rodzaje baterii łazienkowych

Bateria łazienkowa, niezależnie od tego, czy jest to bateria wannowa, umywalkowa czy prysznicowa, powinna być estetyczna i przede wszystkim funkcjonalna. Zanim zatem zdecydujesz się na konkretny model, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po różnych rodzajach baterii.

 

 

Baterie ścienne

Tego typu baterie instalowane są na ścianie i montowane bezpośrednio do instalacji. Decydując się na baterie ścienne, powinno się już na etapie projektu łazienki zaplanować ich umiejscowienie. Dzielą się one na:

  • baterie natynkowe,
  • baterie podtynkowe.

Oferowane przez nas łazienkowe baterie natynkowe stosunkowo najrzadziej montuje się przy umywalkach; najczęściej można spotkać się z nimi przy wannie i prysznicach. W tego typu bateriach mechanizm jest widoczny, jednak i tak zyskujemy więcej przestrzeni na brzegach umywalki, niż w przypadku baterii sztorcowych. Łazienkowe baterie podtynkowe różnią się ukryciem mechanizmu pod tynkiem i pozostawieniem na widoku jedynie wylewki oraz dźwigni. Stosowane są w łazienkach nowoczesnych i minimalistycznych.  

Baterie stojące

Baterie stojące to inaczej baterie sztorcowe. Jak sama ich nazwa wskazuje, stoją na umywalce. Montuje się je w specjalnie na nie przeznaczonym otworze w umywalce lub wannie, a następnie podłącza do instalacji wodnej specjalnymi wężykami. Prezentują się okazale i w dodatku są bardzo proste w montażu oraz instalacji.

Baterie z jednym lub dwoma uchwytami

Do niedawna w polskich łazienkach królowały baterie z dwoma kurkami, na zimną i ciepłą wodę. Obecnie coraz częściej jednak, zarówno przy umywalkach, jak i wannach czy prysznicach, spotkać można baterie jednouchwytowe, czyli z tak zwanym mieszalnikiem, w którym ciepła i zimna woda automatycznie się mieszają. Takie dobranie siły oraz temperatury strumienia jest dużo szybsze i wygodniejsze, pozwala także zaoszczędzić na kosztach ciepłej wody.

Baterie z różną ilością otworów montażowych

Baterie łazienkowe podzielić można również ze względu na ilość otworów montażowych. Najbardziej popularne są te jedno i dwuotworowe, chociaż zdarzają się także baterie z pięcioma otworami. Są to zestawy armatury wannowej. Wówczas każdy poszczególny element: wylewka, zawory, słuchawka etc., montuje się osobno. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl