Na czym polega odpływ liniowy?

Na czym polega odpływ liniowy?

Nowoczesna aranżacja i wykończenia wnętrz wiąże się z inteligentnymi rozwiązaniami, które mają ułatwić życie domownikom. Dotyczy to również łazienek. Wiele osób coraz częściej decyduje się w nich na odpływ liniowy, nazywany również rynienką prysznicową.

Odpływ lub odwodnienie liniowe od wielu lat jest wykorzystywane w budownictwie i przemyśle. Wywodzi się od systemów punktowych, czyli popularnych kratek umieszczonych w nawierzchni. Najważniejszym elementem odpływu liniowego kanał w podłodze przykryty kratką. Jego zadaniem jest grawitacyjny odbiór wody, a następnie odprowadzenie jej przez syfon do rury kanalizacyjnej.

W praktyce odpływ liniowy to sposób na pozbycie się tradycyjnych, prysznicowych brodzików. Aby z niego korzystać, wystarczy jedynie kabina. Ważne jest również odpowiednie wypoziomowanie podłogi w łazience. Aby system odpływu liniowego mógł działać, trzeba umieścić go w najniższym punkcie nawierzchni. Dzięki temu woda będzie na bieżąco spływać do kanału, a domownicy unikną zalania łazienki. Nasza firma proponuje odpływy, które są bardzo łatwe w montażu i sprawiają, że codzienny prysznic staje się przyjemnością.

Dlaczego warto zainwestować w odpływ liniowy do łazienki?

Montaż odpływu liniowego to przede wszystkim lepsze możliwości architektoniczne i aranżacyjne. Tradycyjny brodzik akrylowy niejako wymusza dobór kabiny o określonym kształcie i rozmiarze, a w przypadku odpływu nie trzeba kierować się żadnymi ograniczeniami. Dodatkowo odpływ liniowy nie zajmuje cennego miejsca w łazience, a kratki są bardzo eleganckie i dyskretne.

Odpływy liniowe są szczególnie polecane osobom, które zmagają się z ograniczoną sprawnością ruchową lub przewlekłym bólem, głównie kończyn. Brak brodzika, a tym samym wysokiego stopnia, ułatwia wejście pod prysznic. We wnętrzu kabiny można bez problemu postawić krzesło lub zamontować inne udogodnienia.

Montaż odpływu liniowego przekłada się również na poprawę czystości w łazience. Lepszy dostęp do natrysku, a także brak brodzika, na którym często osadza się kamień, ułatwia codzienne porządki.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl