Kryteria doboru węża prysznicowego

Kryteria doboru węża prysznicowego

Źle dobrany wąż do armatury będzie utrudniał przepływ wody, co zwiększy jej ciśnienie i doprowadzi do zniszczenia węża. Dlatego podczas wyboru tego akcesorium łazienkowego nie powinniśmy kierować się wyłącznie wyglądem rury natryskowej, lecz również materiałem, z którego została wykonana i jej dodatkowymi funkcjami. Sprawdź w naszym wpisie, jakie są najważniejsze kryteria doboru węża prysznicowego.

Jakie dwa rodzaje węża prysznicowego można wyróżnić?

Zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje węża prysznicowego:

  • z oplotem metalowym,
  • wykonane w całości z tworzywa sztucznego.

Węże z oplotem metalowym, jedno lub dwuwarstwowym, są bardziej wytrzymałe od swoich plastikowych odpowiedników. Nie rozwarstwiają się i są odporne na mechaniczne uszkodzenia, dzięki zastosowanej w nich specjalnej konstrukcji zamków oplotu metalowego. Z kolei węże wyprodukowane z tworzywa sztucznego nie rysują powierzchni wanny lub prysznica.

Jaka jest optymalna długość węża?

Kolejnym kryterium wyboru węża prysznicowego będzie jego długość. W sprzedaży dostępne są węże od długości od 120 do 200 centymetrów. Wybrany rozmiar zależeć będzie od naszego wzrostu oraz od tego, na jakiej wysokości w kabinie lub przy wannie znajduje się bateria. Pamiętaj, że zbyt długi wąż będzie się skręcał i zawijał, rysując baterię, a zbyt krótki będzie bardzo niekomfortowy w użytkowaniu.

Czy wąż posiada zabezpieczenie przed skręcaniem?

Podczas wybierania węża prysznicowego sprawdź również, czy jego konstrukcja zapobiega skręcaniu, dzięki czemu w wężu nie będą się tworzyć załamania, a zmiany ciśnienia wody nie będą powodowały jego pękania. Zabezpieczenia przed skręcaniem się umieszczamy na jednym lub na obu końcach węża. Sprawdź także, czy wąż łatwo jest zamontować i wybierz model, posiadający nakrętki z jednej lub obydwu stron. Taka konstrukcja węża umożliwia dokręcenie nakładek ręcznie lub za pomocą klucza płaskiego. Ich kształt jest ponadto idealnie dopasowany jest do uchwytów rączek natrysku.

W naszej ofercie znajdą Państwo bogaty wybór węży natryskowych renomowanej marki Kohlman.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl