Jak korzystać z bidetu?

Jak korzystać z bidetu?

Jednym z urządzeń sanitarnych, będących coraz częściej podstawowym wyposażaniem łazienki jest bidet. Pozwala on zadbać w większym stopniu o higienę miejsc intymnych. Sprawdź w naszym wpisie, jak korzystać z bidetu i czym się charakteryzuje to urządzenie.

Czym charakteryzuje się bidet?

Przede wszystkim bidet nie posiada deski klozetowej, przez co gromadzi dużo mniej bakterii, niż ubikacja. Ponadto czyszczenie go jest dużo prostsze i szybsze. Dla własnego komfortu najlepiej jest go zainstalować w pobliżu ubikacji, by bezpośrednio po skorzystaniu z niej móc zadbać o higienę miejsc intymnych. Co więcej, dzięki bidetowi możesz szybko odświeżyć się w ciągu dnia. Jest on niezbędnym wyposażeniem łazienek osób starszych i mniej sprawnych ruchowo, którym łatwiej jest zadbać o higienę, używając bidetu niż korzystając z wanny lub brodzika. Przydaje się również do mycia nóg.

Jakie rodzaje bidetów wyróżniamy?

Oferowane przez nas bidety produkowane są z ceramiki nieszkliwionej albo szkliwionej, z fajansu, lub z porcelany. Powierzchnia bidetu może być polerowana bądź matowa. Niektóre urządzenia sanitarne pokrywane są specjalnymi powłokami, dzięki którym na bidecie nie powstaje trudny do wyczyszczenia osad. Coraz bardziej popularne stają się bidety podwieszane, których plusem są większa estetyka oraz ułatwione mycie pod nimi podłogi. Dzięki nim zamaskujesz także rurę odpływową w obudowie, na której możesz zaaranżować półkę na kosmetyki. Aby stworzyć jedną, pasującą do siebie stylistycznie całość najlepiej kupować bidet razem z muszlą klozetową.

Jak korzystać z bidetu?

Korzystanie z bidetu jest niezwykle proste. Urządzenia używać można na dwa sposoby: siedząc tyłem lub przodem do baterii, przy czym korzystanie z bidetu przodem pozwala łatwiej ustawić strumień wody. Bidet może posiadać jeden lub dwa kurki z zimną i ciepłą wodą. Ponadto niektóre urządzenia kierują strumień wody pod ciśnieniem, a inne napełniają się wodą. Dużym ułatwieniem jest także zaopatrzenie bidetu w suszarkę, dzięki której użytkownik może dokładnie wysuszyć umyte części ciała. Pamiętaj także, aby nie wyrzucać zużytego papieru do bidetu, gdyż w ten sposób bardzo szybko się on zatka.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą bidetów oraz pozostałego wyposażenia łazienki.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl