Jak dobrać baterię do wanny?

Jak dobrać baterię do wanny?

Wybór baterii do wanny nie należy do najprostszych. Jakie są możliwości? Co wybrać, aby dopasować ją do swoich oczekiwań i jednocześnie spełniała ona swoją funkcję?

Baterie wannowe

Przed zakupem należy sprawdzić, jakiego rodzaju baterii potrzebujemy do swojej łazienki. Sposób montażu jest istotny, ponieważ istnieją baterie ścienne, podtynkowe i wielootworowe.

Nasz zakup musi być dopasowany do istniejącej już instalacji, jeśli nie chcemy zmieniać w łazience nic, oprócz baterii. Baterie ścienne mocowane są na ścianie, podtynkowe wbudowane są w ścianę, a wielootworowe umieszcza się bezpośrednio na wannie, dlatego tak ważny jest prawidłowy wybór. Jeśli zaś posiadamy wannę wolnostojącą – watro rozejrzeć się za wylewkami wolnostojącymi.

Równie istotne jest, czy przy wannie chcemy mieć tylko wylewkę, czy baterię wannowo-prysznicową ze słuchawką, czy może baterię wannowo-natryskową ze słuchawką i deszczownicą w jednym zestawie. Istnieją także baterie wannowe wielootworowe z możliwością nalewania wody przez przelew, dzięki czemu ogranicza się ilość otworów w wannie.

Ciekawym i użytecznym rozwiązaniem są baterie termostatyczne, np. bateria wannowa termostatyczna Kohlman. Pozwalają one na określenie konkretnej temperatury, jaką chcemy uzyskać w czasie kąpieli. Posiadają również zabezpieczenie, dzięki któremu można uniknąć poparzenia – co jest szczególnie ważną funkcją, jeśli w domu są dzieci.

Dobór baterii wannowej do własnych preferencji

Nasze osobiste preferencje i oczekiwania są bardzo ważne. Warto się zastanowić, jakiego wyglądu oczekujemy od naszej łazienki. Najmniej widoczne będą baterie podtynkowe, najbardziej – wolnostojące. Jeżeli, na przykład, widok oddzielnych uchwytów do wody ciepłej i zimnej nas nie satysfakcjonuje, powinniśmy rozejrzeć się za bateriami z mieszaczami, wyposażonymi w tylko jedną dźwignię. Należy sprawdzić, czy nowa, wybrana już bateria będzie pasować do naszego wnętrza i pozostałych elementów.

Baterie są dostępne w różnych stylach. W zależności od naszych upodobań można wybrać baterie w stylu retro lub nowoczesnym. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru koloru, co jeszcze lepiej pomoże dopasować baterię do stylu naszej łazienki.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl