Jak dostosować umywalkę do potrzeb osób niepełnosprawnych?

Jak dostosować umywalkę do potrzeb osób niepełnosprawnych?

Aby móc tego uniknąć należy przystosować łazienkę w odpowiedni sposób, tak, by spełniała swoją funkcję także dla osoby niepełnosprawnej. Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, aby taka łazienka gwarantowała odpowiednie bezpieczeństwo, a także komfort z jej użytkowania.

Podłoga:

W przypadku łazienki dla osoby niepełnosprawnej także podłoga powinna być specjalistyczna. Należy wyposażyć się w specjalne podłoże, wykonane z antypoślizgowego materiału. Możemy także, jeżeli nie chcemy dokonywać zmian w obecnej podłodze zakupić specjalne maty zapobiegające poślizgowi. Najważniejsze jest, niezależnie od zastosowanego materiału, aby podłoga była jak najbardziej płaska. Należy wyeliminować wszystkie nierówności, progi, stopnie I podesty tak, aby osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim mogła swobodnie się poruszać.

Przestrzeń w toalecie:

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Łazienka przystosowana do osoby niepełnosprawnej powinna być jak najbardziej przestronna. W tym celu należy pozbyć się zbędnych szafek, czy regałów, tak aby przestrzeń była jak największa. Jeżeli w naszym mieszkaniu toaleta I łazienka są oddzielnymi pomieszczeniami, warto pomyśleć o ich połączeniu, co znacznie ułatwi życie osobie niepełnosprawnej.

Umywalka:

Bardzo istotną kwestią w przypadku pomieszczenia dla osoby niepełnosprawnej jest umywalka łazienkowa. Umywalka dla niepełnosprawnego powinna się znajdować na znacznie obniżonej wysokości, tak, aby osoba poruszająca się na wózku mogła bezproblemowo umyć ręce.

Na rynku dostępne są specjalistyczne umywalki dla osób niepełnosprawnych, które cechuje większa szerokość, a tym samym większy komfort użytkowania.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl