10 cech dobrych mebli łazienkowych

10 cech dobrych mebli łazienkowych

Przymierzając się do zakupu mebli łazienkowych, warto dobrze przemyśleć swój wybór. Meble łazienkowe to element wystroju, który będzie służył nam przez lata, dlatego powinny spełniać kryteria funkcjonalności i estetyki. Na co zwrócić uwagę, wybierając meble do łazienki? Poniżej prezentujemy dziesięć cech dobrych mebli łazienkowych.

1. Funkcjonalność

Szafy, szafki i półki łazienkowe powinny zapewniać codzienny komfort korzystania z przestrzeni łazienkowej. Duże znaczenie ma zarówno wybór mebli o praktycznym zastosowaniu, jak i odpowiednie rozmieszczenie elementów wyposażenia łazienki.

2. Wygoda w obsłudze

Wygodę w obsłudze zapewnią nam meble łazienkowe stanowiące dobrze zaplanowany system przechowywania, posiadające udogodnienia w postaci uchwytów lub automatycznego otwierania.

3. Trwałość

Meble łazienkowe wykonane z wysokiej jakości materiałów zachowają trwałość i oryginalne właściwości na długi czas, nie ulegając zniszczeniu podczas eksploatacji. 

4. Wytrzymałość

Obok gatunku użytych do produkcji mebli łazienkowych materiałów, znaczenie ma również jakość ich wykonania oraz detale, takie jak mocowania, uchwyty i zawiasy przesądzające o wytrzymałości szaf, półek, czy szafek.

5. Odporność na wilgoć

W przypadku mebli łazienkowych szczególnie narażonych na codzienne oddziaływanie wilgoci bardzo ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Wykonanie z odpornych materiałów pokrytych dodatkową warstwą ochronną to standard, które powinny spełniać wszystkie elementy wyposażenia łazienek.

6. Dopasowanie stylem

Meble łazienkowe dopasowane stylem do wyglądu m.in. płytek łazienkowych, koloru ścian i armatury dopełnią indywidualnego charakteru wnętrza łazienkowego. W doborze odpowiednich elementów wyposażenia pomocna będzie wizualizacja łazienki.

7. Pojemność

Wybierając szafki łazienkowe z półkami, szufladami oraz szafki z lustrem, zwróćmy uwagę na ich pojemność. By umożliwiały łatwe magazynowanie akcesoriów, meble łazienkowe powinny stwarzać dodatkową przestrzeń do swobodnego korzystania.

8. Odpowiednie wymiary

Dobór dopasowanych do wnętrza mebli łazienkowych wymaga uprzedniego wykonania precyzyjnych pomiarów Odpowiednia długość szerokość i głębokość mebli to warunek efektywnego zagospodarowania przestrzeni.

9. Dostosowanie do indywidualnych potrzeb

Urządzając wnętrze łazienkowe, trzeba mieć na względzie przede wszystkim indywidualne potrzeby domowników. Jeśli na co dzień z łazienki korzystały będą dzieci, osoby starsze lub osoby niepełnosprawne, warto zadbać o odpowiednie udogodnienia np. w postaci uchwytów, poręczy lub umywalki dla niepełnosprawnych.

10. Kompaktowość

Meble, którymi zagospodarujemy łazienkę, nie powinny zajmować zbyt wiele cennej przestrzeni. Zwłaszcza w niezbyt przestronnych wnętrzach warto postawić na kompaktowe rozwiązania typu umywalki meblowe, czy szafki z lustrem.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl